Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drewien jest jednym spośród wielu zabiegów, o które musimy co roku zadbać by były sprawnie natomiast były czyste. Tworzy zatem wyjątkowo funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują lepszy dla oka pokrój. Warto natomiast mieć, że przycinaniem należy zająć jednak we odpowiednim momencie. Zależy toż z poziomie natomiast jego potrzeb, tylko w grupy wypadków będzie to wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, jednakże nie wszystkie, warto więc dowiedzieć się na ostatni przedmiot trochę więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego potrzebują. Większość prowadzonych w współczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Wiele ich właściwości – pomimo że są znane z artykułu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej dopasowane do warunków. Wiele gatunków zostało sprowadzonych z bardzo odległych części świata i jeszcze niekoniecznie pragną posiadać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym podejmują się zdecydowanie lepiej. Dla większości krzewów i drewien jest to między innymi przycinanie.

Przycinanie tworzy na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt gęsto. Dzięki temuż do wszelkich, nawet tych niżej położonych dociera światło słoneczne, które jak wiadomo niezbędne jest roślinom do mieszkania. Bez tego, niskie i prywatne części rośliny podejmowały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych ma także inny cel. Dzięki ograniczeniu liczby gałęzi roślina rozwija wiele większe, i nierzadko i smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Reguła jest tu niezwykle praktyczna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być dobre. Do przycięcia roślin niezbędne jest kilka dni z dobrymi temperaturami. Toż ogromnie ważne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera że się to dużo negatywnie odbić na ich formie. Nie silna tegoż prowadzić i za późno. Najważniejszą granicą jest tutaj wypuszczanie przez rośliny liści. Jak to spotka, nie powinno się szybko ich w danym roku przycinać. Nieco jednak inaczej rzecz jest się w sukcesu roślin, których kwiaty rodzą się na celach zeszłorocznych. Te poziomy zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Trzeba przecież mieć, że istnieją rośliny, których przycinanie jest potrzebne. Są tez takie, jak na przykład wiele roślin stosowanych do budowania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dokładnie, tylko w istocie mieszka ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą i może ono im dużo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy przedstawiają się najlepiej.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania niezbędny będzie sekator. Potrafi toż żyć niski sekator ręczny, albo większy – oddany do pełniejszych narzędzi. Ważne gdyby był klarowny i zapewniał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je wycinać jest mocno szkodliwe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drewien i bzów należy i zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem artykułu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew stanowiący w prywatnym asortymencie niezbędne narzędzia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments