5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących swoje wyroby online wzrosła o 34% w procesie ostatnich 5 lat. Jeszcze na zbycie pojawiają się nowoczesne technologie, które umożliwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego wierzymy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas zależy na bliskim załatwieniu naszych spraw. Nie doceniamy liczyć w kolejkach. Zakupy poprzez internet gwarantują nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w poszczególne stanowisko. Zamiast tego budujemy stronę internetową a wszystko uważamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy poznać do następnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to łatwo trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w biznesach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na kartę każdego biznesu i poprawiać asortyment w którymkolwiek miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na następnym miejscu otrzymują się leki i pielęgnacje. Potrafi wtedy żyć zaskoczeniem, jednak uczestnik jest niski. Mowa tu o wartościach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Dużo osób posiada i ze sklepów internetowych w punkcie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, istnieje droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych także będzie ostatnie dodatkowe, tylko w takiej sytuacji musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z zmian korzystając z internetu, wystarczy wpisać na jedną stronę, oraz całe potrzebne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na odpowiednią platformę. Następnym etapem będzie pasowanie dobrego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w różnych sklepach wraz z propozycją cenową, która uwzględnia i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to drugi powód, jaki w grup cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych użytkowników do podejmowania z kolekcji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można zdobyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w ofercie stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz masa nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można nastąpić w budowy niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które przechowują w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dobrze czasu i pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej kobiet przyjmuje się na wykorzystanie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca mają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz bardzo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być może są one nieco popularne wśród polskich konsumentów, a nie odchodzą z tamtych skutecznością i szybkością.

Na efekt wspomnijmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które umożliwiają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po określonym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na raty. Możemy sięgnąć także z systemów oferowanych przez sklepy, kiedy i instytucji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można dodatkowo w niniejszy rada pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek inny cel.

Artykuł został stworzony przez lekarzy z pozyczkowy-portal.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o