5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacji za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w przeciągu ostatnich 5 lat. I na rynku pojawiają się nowoczesne technologie, które zapewniają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w sklepach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na krótkim załatwieniu naszych spraw. Nie przepadamy wyglądać w kolejkach. Zakupy przez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w oznaczone stanowisko. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową oraz wszystko uważamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do następnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to całkowicie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę minut, co w składach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w jakimś miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w jakimś miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na ścianę każdego sklepu i poprawiać asortyment w którymkolwiek miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem cieszy się odzież i obuwie. Na następnym miejscu wybierają się leki i pielęgnacji. Że toż stanowić zaskoczeniem, jednak uczestnik jest typowy. Mowa tutaj o wartościach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Dużo kobiet posiada oraz ze sklepów internetowych w planu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, istnieje okazja porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych także będzie wówczas możliwe, jednakże w takiej sytuacji musimy udać się co chwila do kilku miejsc. Z zmiany mając z internetu, wystarczy wprowadzić na samą stronę, a każde potrzebne dane będą na wybranie ręki. Kiedy więc możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na podobną platformę. Następnym ruchem będzie wybranie dobrego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w drugich sklepach wraz z ofertą cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to dodatkowy powód, który w grupy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają swoich użytkowników do stosowania z propozycji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna zdobyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i dużo innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w budowy niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że stoją strony, które spędzają w jakimś miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz dobrze czasu i pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom skorzystanie z najoryginalniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele kobiet przyjmuje się na wykorzystanie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca zajmują bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być pewno są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, jednak nie odbiegają z nowych skutecznością i siłą.

Na cel dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które zapewniają zrobienie zakupów i opłacenie ich tylko po pewnym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na raty. Możemy wziąć także z zespołów proponowanych przez sklepy, jak i instytucji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można też w obecny technologia pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś inny cel.

Artykuł został wymyślony przez specjalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments